Základny ČTU

Táborová základna Rachačky

Základna Rachačky leží mezi Chlumcem a Purkarcem, cca 25 km od Českých Budějovic. Základnu tvoří dvě zděné budovy – hájovna a saloon. Je zde elektřina i pitná voda. Topí se dřevem a uhlím.

Jak se dostat na základnu?

Autem dojedete až k základně po asfaltové cestě. Z Chlumce pojedete směr Purkarec a za hájenkou U Rybáka odbočíte vlevo. Poté se budete držet stále na asfaltové cestě a po přejetí mostku s potůčkem se dáte na rozcestí doleva. Autobus staví na zastávce „Olešník, Chlumec, U Rybáka“ (směrem na Purkarec, cca 2,5 km) nebo „Olešník, Chlumec, Třešňovka“ (směrem na Týn nad Vltavou, cca 2,5 km).

Hájovna

V hájovně je kuchyň, spací místnost, menší společenská „prostřední“ místnost, pokojík a koupelna se 2 záchody, 2 umyvadly a sprchou. V kuchyni je kuchyňská linka, kamna k vaření a velký jídelní stůl. Ve spací místnosti je 8 paland celkem s 16 lůžky (dětí se vyspí na spodních postelích v případě potřeby více) a menší kamna. V menší společenské místnosti jsou 2 palandy s rozšířenou spodní postelí – vyspí se tu až 6 lidí. V pokojíku jsou 2 postele.

Saloon

Saloon má velkou kuchyni se dvěma velkými sporáky, nádobím, lednicí. Velká společenská místnost (jídelna) se stoly na sezení a kamny. Na půdě se na matracích vyspí 12 lidí. Z kuchyně je možné projít do koupelny se záchody a sprchami, případně lze využít samostatný vchod.

Letní sezóna

Na prázdniny jsou na přilehlé louce postaveny stany s podsadou s kapacitou 50 osob.

Okolí základny

U základny je louka, ze všech stran lesy. Poblíž základny se nachází také velké slavnostní ohniště s totemem. Ze zajímavostí stojí za zmínku blízká kaple sv. Rozálie se studánkou. Koupání je dostupné v řece Vltavě v Purkarci (cca 3,5 km) nebo na koupališti v Olešníku.

Jak se na Rachačky dostat?
Rachačky najdete cca 25 km od Českých Budějovic směrem na Týn nad Vltavou. Dopravní spojení z ČB linkovým autobusem (zastávka „Olešník, Chlumec, Třešňovka“ nebo „Chlumec, U Rybáka“).

Mapa zde.

 

 

OBSAZENOST ZÁKLADNY:

Červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Informace pro zapůjčení základny:

kontakt-hlava František „Dafan“ Toms
kontakt-telefon-min 603 101 324
kontakt-zavinac-min frantisek.toms@seznam.cz
kontakt-icko-min víkendová akce: 60 Kč za člena organizace pracující s dětmi/ noc, 100 Kč ostatní / noc + platba za spotřebovanou elektřinu 8 Kč/kWh
letní sezóna: 40 Kč za člena ČTU / noc, 60 Kč ostatní / noc
podmínkou je slušné zacházení s vybavením a okolím