Aktuality

Kurz přežití 196 hodin – 20. – 28.8.2022

Nečekané akce ve dne i v noci, odborné přednášky, maximum intenzivních zážitků. Nikdy nebudete tušit, co zažije v příští hodině. Dozvíš se, jak se připravit na nahodilé nouzové situace, když třeba zůstaneš se skupinou dětí v neznámém terénu a v nepříznivém počasí po dobu až několika dní. To vše ti budeme dávkovat postupně v nečekaných situacích, které prověří tvou fyzickou i psychickou odolnost.

Bližší informace na www.196hodin.cz

Kurz přežití 196 hodin


Malá placka – 29.4.-1.5.2022 na Dálavě

  • Víš, co všechno obnáší organizace výpravy?
  • Co dělat, když se někdo zraní?
  • Jak připravit kvalitní program?
  • Na co je potřeba dávat pozor?
  • Jak se starat o děti?

To vše a ještě mnohem více se dozvíš formou přednášek a drobných her na vzdělávací akci pro oddílové instruktory – Malá placka, kterou pořádá Velká rada Jihočeské oblasti ČTU. Cena 200Kč zahrnuje účastnický poplatek, stravu a ubytování. V případě zájmu se neváhej přihlásit na evidence@ctu-jihoceska.cz začínáme už v pátek 29.4. ve 20h 🙂

POZOR – kapacita je omezena!!


Sněm Velké rady Jihočeské oblasti

Dne 8.3.2022 proběhl v klubovnách Velké rady Sněm oblasti, při kterém bylo zvoleno staronové vedení.


Plackování 2022 – 2.část

Druhou část Plackování odstartoval Luďa a řekl všem základní informace ohledně účetnictví. Pro většinu to byl úplně první pohled do tohoto oboru, a tak nebylo úplně lehké se tím prokousat. Další den patřil Pájovi a zdravovědě. V odpoledním bloku všechny pak seznámil s bezpečností práce, při které upozornil na různá úskalí, která mohou nastat. Nedělní část už byla na každém z účastníků, aby před komisí předvedli své nově nabité znalosti. Celé Plackování nakonec dopadlo výborně a do světa jsme tak vypustili další partu skvělých vedoucích.

Plackování 2022


Plackování 2022 – 1.část

Ahoj všem,

hlásíme se Vám z Velké placky, která aktuálně probíhá tady v Budějovicích. Placku začala Rendy s přednáškou o pedagogice, během které jsme se navzájem představili a zahráli si zajímavou hru. Měli jsme nalákat rodiče, aby dali své dítko PRÁVĚ do našeho oddílu a ostatní nás pak hodnotili, jako by sami byli rodiče.

V sobotu se nás chopila Všezny a uvedla nás do tajů veškerého papírování potřebného pro pořádání táborů a rozšířila naše obzory o ČTU a TaborISu. Po výtečné pizze jsme se z úst zkušené psycholožky Zuzky dozvěděli mnohé o vztazích jak mezi vedoucími a dětmi, tak i mezi vedoucími samotnými. Neděle patřila Ondrovi a jeho okénku do oblasti práva, které nás všechny trošku vyděsilo.

Pepča

Plackování 2022


Ledová města – 4.-6.února 2022

Už víte, co budete dělat o pololetních prázdninách?

Sbalte se společně s oddílem, rodinou či partou kamarádů a přijeďte do jednoho nebo klidně více ledových měst. 

Smyslem akce je umožnit veřejnosti z celé republiky navštívit různá muzea, galerie apod. se vstupem zdarma či s výraznou slevou. Účastníci se prokáží tzv. Ledovou kartou, která je opravňuje ke sníženému vstupu či vstupu zdarma. Tato karta je zcela zdarma. 

Koukněte na stránky www.ledovamesta.cz, prozkoumejte nabídku, přihlaste se a rovnou získejte ledovou kartu.


Plackování 2022

Školení hlavních vedoucích táborů proběhne v lednu a únoru 2022. 

Pokyny naleznete ZDE

Přihláška je ke stažení ZDE


Kurz Zdravotník zotavovacích akcí

Kurz Zdravotník zotavovacích akcí proběhl v termínech 21.-23.5.2021 a 4.-6.6.2021 v klubovnách Velké Rady v Českých Budějovicích. Zúčastnilo se 12 členů ČTU. Kurz probíhal pod vedením zkušené lektorky Radky Krygarové. Během 2 víkendů účastníci prošli teoretickou a praktickou výukou tak, aby byli schopni vykonávat funkci zdravotníka na oddílových akcích, zejména letních táborech. Všichni účastníci splnili požadované podmínky a získali osvědčení pro výkon zdravotníka zotavovacích akcí.


Hra Honba za pokladem

Milé děti a rodiče,

kamarádi Cyrda, Turbo a Naháček připravili pro naše jihočeské oddíly mezioddílovou hru. Jmenuje se Honba za pokladem a budete si ji moci zahrát od 5.3. do 9.5. Hra sestává ze tří etap, které vám poskytnou indicie pro nalezení pokladu. V pokladu bude pro každého nálezce připravena odměna. Budeme rádi, pokud se do hry zapojíte. Hra je určena jak pro děti, tak pro vedení! 😉 Celá hra používá jako rozhraní webovou stránku, pro hraní hry je třeba se zde zaregistrovat. 1. Etapa bude spuštěna v pátek 5.3. ve 12:00.

Webové rozhraní hry: https://hra.tabornici.cz

Do hry už je možné se registrovat, hru samotnou bude možné hrát od 12:00 v pátek 5. března. V tuto dobu se v záložce Hra nad ikonami etap objeví nápověda pro heslo k otevření 1. etapy. Bude to obecně známý fakt dohledatelný na internetu.

Každá z etap bude aktivní 3 týdny, tak aby si všichni hráči mohli najít čas na její splnění. Hra je zdarma, není žádný účastnický poplatek. Veškeré další detaily byste měli najít na samotném webu. Pokud byste i tak měli nějaké další otázky, využijte prosím kontaktní formulář na webu v záložce Nápověda. Doufáme, že se vám hra bude líbit a zúčastníte se jí v hojném počtu. Hra probíhá i v terénu na území Budějc, takže je možné, že některým z vás to neumožní se aktuálně hry zúčastnit. Pokud dojde k rozvolnění opatření po 21. březnu, stihnete ještě i 1. etapu.


V lednu proběhlo klání s názvem Invaze sněhuláků!

Úkolem členů oddílů bylo postavit sněhuláka a společně se s ním vyfotit. Soutěžili jsme o to, který oddíl jich postaví nejvíce.

A jak to dopadlo? Podařilo se nám celkem postavit 207 sněhuláků a zapojilo se celkem 8 oddílů! Všem zúčastněným děkujeme. 

Ukázky sněhuláků můžete vidět zde: