Aktuality

 

Plackování 2022

Školení hlavních vedoucích táborů proběhne v lednu a únoru 2022. 

Pokyny:

https://drive.google.com/file/d/12LUikvlYjLEqETtVbN_AFatyUvBPIQMu/view?usp=sharing

Přihláška:

https://drive.google.com/file/d/1fB2RLDl8YYm6yJLAfXQdpuu1HdYbx7NE/view?usp=sharing

 

************************************************

Kurz Zdravotník zotavovacích akcí

Kurz Zdravotník zotavovacích akcí proběhl v termínech 21.-23.5.2021 a 4.-6.6.2021 v klubovnách Velké Rady v Českých Budějovicích. Zúčastnilo se 12 členů ČTU. Kurz probíhal pod vedením zkušené lektorky Radky Krygarové. Během 2 víkendů účastníci prošli teoretickou a praktickou výukou tak, aby byli schopni vykonávat funkci zdravotníka na oddílových akcích, zejména letních táborech. Všichni účastníci splnili požadované podmínky a získali osvědčení pro výkon zdravotníka zotavovacích akcí.

************************************************************************

Hra Honba za pokladem

Milé děti a rodiče,

kamarádi Cyrda, Turbo a Naháček připravili pro naše jihočeské oddíly mezioddílovou hru. Jmenuje se Honba za pokladem a budete si ji moci zahrát od 5.3. do 9.5. Hra sestává ze tří etap, které vám poskytnou indicie pro nalezení pokladu. V pokladu bude pro každého nálezce připravena odměna. Budeme rádi, pokud se do hry zapojíte. Hra je určena jak pro děti, tak pro vedení! 😉 Celá hra používá jako rozhraní webovou stránku, pro hraní hry je třeba se zde zaregistrovat. 1. Etapa bude spuštěna v pátek 5.3. ve 12:00.

Webové rozhraní hry: https://hra.tabornici.cz

Do hry už je možné se registrovat, hru samotnou bude možné hrát od 12:00 v pátek 5. března. V tuto dobu se v záložce Hra nad ikonami etap objeví nápověda pro heslo k otevření 1. etapy. Bude to obecně známý fakt dohledatelný na internetu.

Každá z etap bude aktivní 3 týdny, tak aby si všichni hráči mohli najít čas na její splnění. Hra je zdarma, není žádný účastnický poplatek. Veškeré další detaily byste měli najít na samotném webu. Pokud byste i tak měli nějaké další otázky, využijte prosím kontaktní formulář na webu v záložce Nápověda. Doufáme, že se vám hra bude líbit a zúčastníte se jí v hojném počtu. Hra probíhá i v terénu na území Budějc, takže je možné, že některým z vás to neumožní se aktuálně hry zúčastnit. Pokud dojde k rozvolnění opatření po 21. březnu, stihnete ještě i 1. etapu.

************************************************************************

V lednu proběhlo klání s názvem Invaze sněhuláků!

Úkolem členů oddílů bylo postavit sněhuláka a společně se s ním vyfotit. Soutěžili jsme o to, který oddíl jich postaví nejvíce.

A jak to dopadlo? Podařilo se nám celkem postavit 207 sněhuláků a zapojilo se celkem 8 oddílů! Všem zúčastněným děkujeme. 

Ukázky sněhuláků můžete vidět zde: