Základny ČTU

Táborová základna Malčice

Základna se nachází v údolí obklopeném lesy poblíž obce Malčice, nedaleko od Českého Krumlova. Jedná se o domovskou základnu oddílu T. K. Pegasus Malčice, p.s.
 
Hlavní budovou základny je dvoupatrový srub, který pojme až 25 osob. K přespávání slouží podkroví, kde jsou k dispozici molitanové matrace. Hlavní místnost srubu je tvořena společenskou částí (se stoly, lavicemi a kamny) a kuchyní, která je plně vybavena nádobím pro zabezpečení letních táborů. Vařit se může na 2 plynových sporácích. Do kuchyně lze ze studny ručně napumpovat užitkovou vodu. Světlo v místnostech zajišťují LED svítidla napájená malým solárním systémem. Dřevo na otop bývá připravené ve venkovním dřevníku.
 
Dále je na základně k dispozici rozměrná zastřešená venkovní jídelna s integrovanou místností pro výdej stravy, ohřev vody a umývání nádobí. V době letních táborů jsou v jiné budově zprovozněny dva sprchové kouty s ohřevem vody. V lese se nachází samostatný přístřešek se suchými toaletami.
 
V letní sezóně bývá na přilehlé louce postaveno 7 teepee, které slouží k ubytování dětských táborníků. Malebnost „našeho“ údolí podtrhuje protékající potok, přes který vedou 3 lávky.
 
Práce na základně nejsou u konce a kromě udržovacích činností jsou v plánu dokončení stávajících staveb a mnohá vylepšení.
 
Vozidla lze parkovat na louce nad údolím (vyústění příjezdové cesty). Sjezd dolu ke srubu je povolen pouze po dohodě se správcem.  Mapa zde.

OBSAZENOST ZÁKLADNY:

Červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

INFORMACE PRO ZAPŮJČENÍ ZÁKLADNY:


Richard
malcice@ctu-jihoceska.cz
cena za víkend: 50 Kč / osoba / noc, min. 1200 Kč / víkend
letní sezóna: 40 Kč / osoba / noc, min. 1000 Kč / den
podmínkou je slušné zacházení s vybavením a okolím základny